hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

El ve ayakları eriyor!

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
El ve ayakları eriyor! 2duy3hj

El ve ayakları eriyor! Empty
MesajKonu: El ve ayakları eriyor!   El ve ayakları eriyor! EmptyPaz Ocak 24, 2010 4:01 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Rojin'in el ve ayakları eriyor!

Dünyada çaresi bulunmayan hastalık Rojin'i buldu. Bütün organları eriyor. Annesine "parmaklarını bana ver" diye yalvarıyor.

Diyarbakır’da doğuştan ‘Epidermolizis Bülloza’ hastası 5 yaşındaki
Rojin Karateke'nin dramı ailesini kahrediyor. El ve ayak parmakları her
gün biraz daha eriyen ve bir çok iç organını da kaplayan hastalık
karşısında çaresiz kaldıklarını belirten anne Aynur Karateke, “Doğumdan 20 dakika sonra kızımın derisi soyuldu. Her seferinde bana, ‘anne elerini kes benimkine yapıştır’ demesi beni ölümden beter ediyor” dedi.
ELBİSELERİ VÜCUDUNA YAPIŞIYOR
Merkez Kayapınar İlçesi’nde yaşayan belediye işçisi 32 yaşındaki Mehmet
Karateke ile 25 yaşındaki Aynur Karateke’nin 2 çocuğundan kızları
Rojin'in, doğuştan itibaren derisisoyulmaya başladı. 5 yıldan beri her gün gözlerinin önünde bir tarafı eriyen kızına çare bulamamanın üzüntüsünü yaşayan anne
Aynur Karateke ne yapacağını şaşırdı. Küçük kızın tüm vücudunu saran
yaralar ağırlaşınca Rojin’in el ve ayakları da eridi. Elbiseleri
vücuduna yapışan Rojin’in annesi Karateke, “Elbiseleri makasla kesip çıkarmak zorunda kalıyorum. Elbiselerinin bazı parçaları vücuduna yapışık kalıyor. Her seferinde, ‘anne nolur canımı acıtma, ben sana ne yaptım canımı acıtıyorsun’ demesi yüreğimi dağlıyor” diye konuştu.
‘PARMAKLARINI İSTİYOR’

Kızını imkansızlık nedeniyle Diyarbakır dışındaki hastanelere götürememekten yakınan anne Karateke, gözyaşları arasında şunları söyledi: “"Her elbisesini değiştirdiğimde, kızım ona acı çektirdiğimi düşünüyor. Okula gitmek istiyor, benden el ve ayak parmaklarını istiyor. Tüm bu isteklerine karşılık veremiyorum. Diğer çocukları görünce oynamak istiyor,
yapamadığı için de ağlıyor. Yemek yiyemiyor ağzı yara içinde ve sadece
mama ile besliyoruz. O acılar içinde kıvrandıkça benim de yüreğim kan
ağlıyor. Kızımı mutlu eden tek şey ise çok sevdiği İbrahim Tatlıses’ten Rojin şarkısını dinlemek.”

HASTALIĞIN TEDAVİSİ YOK

Dünyanın bir çok ülkesinde rastlanılan ve bir çok bilim adamı tarafından araştırılan kalıtsal bir hastalık olan ‘Epidermolizis bülloza’ hastalığının günümüzde henüz bir çaresi olmadığı belirtildi. Uzmanlar, hastalık sürecinde sadece hastanın travma bölgelerinde enfeksiyon tedavisi yapılması gerektiğini belirtti.

El ve ayakları eriyor!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Final Fantasy 11 bu yıl sona eriyor!
» Buzullar eriyor; dağlar büyüyor
» Ayakları başında buzağı!
» Sadece el ve ayakları üzerinde yürüyorlar!
» Malta'da Heykel Bir Papazın Ayakları Altında Türk Bayrağı!