hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Bakan Çubukçu’dan Kız Öğrencilere Müjde

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Bakan Çubukçu’dan Kız Öğrencilere Müjde  2duy3hj

Bakan Çubukçu’dan Kız Öğrencilere Müjde  Empty
MesajKonu: Bakan Çubukçu’dan Kız Öğrencilere Müjde    Bakan Çubukçu’dan Kız Öğrencilere Müjde  EmptyPtsi Eyl. 13, 2010 8:33 pm

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, "Ortaöğretimdeki kız çocuklarının taşıma ücretini devlet karşılayacak" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yeni eğitim öğretim sezonuna ilişkin bir müjde verdi. Kız çocuklarının ortaöğretimdeki taşıma ücretlerinin devlet tarafından karşılanacağını açıklayan Bakan Çubukçu, bu sayede kız çocuklarının okullaşma oranını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Bir televizyon programına katılan Bakan Çubukçu, yeni dönemde ortaöğretime gidecek olan kız çocuklarının taşıma masraflarını devletin karşılayacağını açıkladı. Ekonomik sıkıntı nedeniyle çocuğunu okula gönderemeyen ailelere destek verdiklerini söyleyen Bakan Çubukçu, "Bu yıl, kız çocuklarımızın ortaöğretime erişimlerini artırmak için taşıma ücretlerini biz karşılayacağız" dedi.

Bakan Çubukçu, "Bugün, ilköğretimdeki kız ve erkek çocukları arasındaki okullaşma oranı yüzde 1 'in altına düşmüş durumda. Ancak bu yetmez çünkü kız çocuklarımızın ortaöğretime devamları hayatlarında anahtar bir rol oynuyor." diye konuştu.

M.E.B'dan Alıntıdır.

Bakan Çubukçu’dan Kız Öğrencilere Müjde
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nimet Çubukçu : Andımız Kaldırılabilir
» Güzellik bakan gözdedir!!
» ABD'ye en olumsuz bakan ülkeyiz..
» Müjde Moiz!..
» Bakan Günay, Gülen'i susturdu