hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

TTNET'ten Kullanıcılarına Önemli Bir Uyarı!

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
TTNET'ten Kullanıcılarına Önemli Bir Uyarı!  2duy3hj

TTNET'ten Kullanıcılarına Önemli Bir Uyarı!  Empty
MesajKonu: TTNET'ten Kullanıcılarına Önemli Bir Uyarı!    TTNET'ten Kullanıcılarına Önemli Bir Uyarı!  EmptyPtsi Ağus. 09, 2010 11:16 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bugün mail adresime TTNet tarafından yollanılan bu uyarıyı sizler ile paylaşmak istedim. Dolandırıcılık vakalarındaki artış TTNet’ide harekete geçirdi. İşte TTNet firması tarafından yapılan uyarı;

‘‘Değerli Müşterimiz,

Son günlerde bazı müşterilerimizin farklı telefon numaralarından "TTNET Müşteri Hizmetleri" adı altında arandıkları ve farklı gerekçeler kullanarak kendilerinden kredi kartı bilgilerinin istendiği tespit edilmiştir.

TTNET A.Ş. tarafından 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri haricinde başka bir numaradan arama yapılmamaktadır.

444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından yapılan aramalarda hiçbir zaman kredi kartı, şifre gibi özel bilgiler sorulmamaktadır.

TTNET A.Ş., müşterilerinden e-posta yoluyla hiçbir şekilde bilgi talep etmemekte ve kişisel bilgilerinin tamamını istememektedir.

TTNET A.Ş. sadece son ödeme tarihi geçmiş ama henüz faturasını ödeyememiş abonelerimize Sesli Yanıt Sistemi (IVR) ile otomatik arama yaparak borcunu hatırlatmaktadır. Bu aramalarda abonelerimiz, eğer uygun görürlerse telefon tuşlarını kodlayarak sesli yanıt sistemindeki ilgili menü aracılığıyla kredi kart bilgisini sadece kendisi kullanarak fatura borçlarını ödeyebilmektedir. Ancak bu işlem sadece sesli yanıt sistemi aracılığıyla yapıldığından abonelerimizin, bu işlem esnasında Müşteri Hizmetleri yetkililerimizle hiçbir şekilde teması olmamaktadır.

Müşterilerimizin, bu tür kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden dolayı zarar görmemesi için benzeri durumla karşılaştıklarında, herhangi bir bilgi vermeden ve sisteme bilgi girişi yapmadan görüşmeyi sonlandırmalarını tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

TTNET A.Ş.’’

ALINTIDIR.

Örnek Bir Şikayet

Dün akşam ben de ev telefonuma baktığımda 03124441444 numaralı telefondan arandığımı gördüm.Ne için aradıklarını bilmiyorum,açıp sorma gereği duymadım açıkçası.

TÜRK TELEKOM Aramadığım Numara İçin Faturayı Kabartmış [20 Kasım 2008, 09:00]
252 ..... ** no'lu telefonun sahibiyim. 15.11.2008 günü e-fatura ile Ekim-2008 faturam e-posta adresime geldi. Yaptığım incelemede 27 Ekim günü saat 19:56'da 0312 444 1 444 no'lu telefonu 2 defa aradığım yazılmış ve ve bedel olarak faturaya yansıtılmış.

O gün ben bu numarayı aramadığım gibi o numaradan biz arandık. telefonu açtığımda Videofon ile ilgili bant kaydını duyunca kapattım. Bir daha çaldı. Tekrar açtığımda yine Videofon bant kaydını duydum ve yine kapattım.

Şimdi görüyorum ki bu arama bana bedel olarak yansıtılmış. Pes yani, demek ki daha dinleseymişim Telekom'un o ayki giderlerini herhalde ben karşılayacakmışım.

Bunun üzerine 0312 444 1 444 no'lu telefonu, iş yerimden, itiraz etmek için aradım. Fethiye Telekom'un telefonunu verdiler. Oraya başvuracakmışım. Orayı da aradım.

"Bizimle bir alakası yok, dilekçe ile müdürlüğe başvurun, onlar gerekli teknik incelemeyi yapacaklar" dendi.

Ve Araştırırsanız Birçok Şikayet Bulabilirsiniz.

arkadaşlar sizi böyle bir numara aradığı zaman kesinlikle açmayın.türk telekom aradığı zaman başına herhangi bir kod gelmez..
milleti türk telekomdan arıyoruz dıye kandırıyolar
geçen seneden beri bu olay devam edıyomuş

Arkadaşlar Bilgiler Alıntıdır

TTNET'ten Kullanıcılarına Önemli Bir Uyarı!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çocuğunuz için önemli uyarı
» Kredi kartı kullanıcılarına müjde
» Öğretmen adaylarına uyarı 13.12.00
» Şenol Güneş'ten ilk uyarı!
» Moody's'den Yunanistan'a bir uyarı daha