hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

77'lik nineye 'düğüne gitmeme' cezası

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
77'lik nineye 'düğüne gitmeme' cezası 2duy3hj

77'lik nineye 'düğüne gitmeme' cezası Empty
MesajKonu: 77'lik nineye 'düğüne gitmeme' cezası   77'lik nineye 'düğüne gitmeme' cezası EmptyÇarş. Mart 10, 2010 1:04 pm

Erzurum'da elektrik saatinin mührünü bozduğu gerekçesiyle yargılanan
77 yaşındaki kadına “5 ay süreyle düğünlere gitmeme cezası” verildi.

Hilalkent semtinde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 25 yaşındaki kızı ile birlikte yaşayan Sevim K[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hastalanınca elektrik borcunu ödeyemedi.
Aras Elektrik Dağıtım Şirketi ekipleri[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] birkaç aya ait faturaların tahsil edilmemesi üzerine evin elektriğini keserek sayacı mühürledi.
Sevim K[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 25 yaşındaki hasta kızının bakımını yapabilmek için saatin mührünü açarak evine elektriği yeniden bağladı.
Mührü bozduğu tespit edilen Sevim K. hakkında ARAS Elektrik Dağıtım
Şirketi tarafından yapılan suç duyurusu üzerine Erzurum 4. Asliyle Ceza
Mahkemesinde dava açıldı.

Sevim K[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] savunmasında[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hastalandığı için birkaç ay elektrik borcunu ödeyemediğini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir süre sonra da evinin elektriğinin kesildiğini belirtti.
Elektrik hattında bir arıza olduğunu düşünerek evinin önünden geçen tanımadığı birinden yardım istediğini ifade eden Sevim K[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
“Tanımadığım kişi biraz uğraştı ve elektrik yeniden bağlandı. Borcumu
ödemediğim için saatin mühürlendiğini bilmiyordum” şeklinde kendini
savundu.
Mahkeme heyeti bunun üzerine[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sevim K'ya Denetimli Serbestlik uygulaması kapsamında “5 ay süreyle düğünlere gitmeme cezası” verdi.

Sevim K[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bağ-Kur emeklisi olduğunu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 400 TL'lik aylığı ile geçimini sağlamaya çalıştığını belirterek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hayatı boyunca elektrik faturalarını düzenli olarak ödediğini söyledi.

Vücudunda ileri derecede yanıkları olan ve bu nedenle evde yıllardır
bakımını yaptığı 25 yaşındaki kızıyla birlikte yaşayan Sevim K[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kendisinin de hastalanması nedeniyle birkaç ay elektrik faturasını ödeyemediğini belirterek şöyle konuştu:
“Elektriklerin kesildiği gün bir arıza olduğunu sandım. Komşuların
evinde elektriğin olduğunu öğrenince 'bir arıza var' diye düşünerek
evin önünden geçen birinden yardım istedim. O da 'elektrik kablosu
kopmuş' dedi ve elektrikleri bağladı. Saatin mühürlendiğini
bilmiyordum. Elektriği yeniden bağladığımız için mahkemelik oldum ama
Allah devletten razı olsun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
bilmeden yaptığım hata yüzünden beni mağdur etmedi. Düğünlere gitmeme
cezası vermişler. Zaten benim bu yaştan sonra düğüne gidecek halim mi
var ki?”

77'lik nineye 'düğüne gitmeme' cezası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 85'lik nineye tecavüz girişimi
» Sarı, kırmızı, yeşil düğüne 1 yıl hapis
» Mourinho'ya 'o... çocuğu' cezası
» Hapis Cezası Rekoru BuduR !
» Disiplin Cezası Gerektiren Davranışlar