hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Öğrenciler pazartesi ders başı yapacak

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Öğrenciler pazartesi ders başı yapacak 2duy3hj

Öğrenciler pazartesi ders başı yapacak Empty
MesajKonu: Öğrenciler pazartesi ders başı yapacak   Öğrenciler pazartesi ders başı yapacak EmptyCuma Şub. 05, 2010 9:43 am

İlköğretim ve ortaöğretim okullarında 2009-2010 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ile 650 bine yakın öğretmen[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 2 haftalık yarıyıl tatilinin ardından ders başı yapacak. Eğitim-öğretim yılı 18 Haziran Cuma günü tamamlanacak.
İkinci dönem[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek.

İlköğretim ikinci kademe öğrencileri[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) katılacak. Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] SBS[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ilköğretim 6. sınıf öğrencileri için 12 Haziranda yapılacak. İlköğretim 7. sınıf öğrencileri SBS'ye 6 Haziranda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 8. sınıf öğrencileri ise 5 Haziranda girecek. İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilerin katıldığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 2 Mayısta gerçekleştirilecek.

Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş
sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için 18 Ocak
Pazartesi günü başlayan başvurular 12 Şubatta sona erecek. YGS 11
Nisanda yapılacak.

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) başvuru tarihi 3-14 Mayıs[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] LYS tarihleri de 19-20 Haziran ile 26-27 Haziran olarak belirlendi.

Öğrenciler pazartesi ders başı yapacak
1 sayfadaki 1 sayfası