hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Ne olacak bu FB'nin hali 5.12

2 posters
YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Ne olacak bu FB'nin hali 5.12 2duy3hj

Ne olacak bu FB'nin hali 5.12 Empty
MesajKonu: Ne olacak bu FB'nin hali 5.12   Ne olacak bu FB'nin hali 5.12 EmptyPaz Ara. 13, 2009 9:37 pm

Rıdvan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Alex’in yanında oynasaydı Fenerbahçe’nin forvet sorunu çözülür müydü? Fikir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
koyu Fenerli Cengiz Çandar’ın kafasına yattı ama takıldığı bir nokta
vardı: “Sen de hiç defans yapmazdın be Rıdvan!” Tempo dergisinin aralık
sayısı için Rıdvan Dilmen sordu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Cengiz Çandar yanıtladı.

* Maçları takip ediyor musunuz?

- Ediyorum. Bizim stadın yeni durumu ortaya çıktıktan sonra basın
tribününe bir daha ayak basmadım. Futbol basınının tarafsızlığı diye
saçma sapan bir düşünce var. Ben tarafsız gazeteci değilim. Fenerbahçe
taraftarıyım. Maçı taraftarın arasında izlerken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gol olduğunda rahat rahat sevinebiliyorum.

* Nasıl[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] takımdan memnun musunuz?

- Tereddütlü olarak memnunum.

* Neden?

- Bende takımla ilgili bir duygu eksikliği var. Bu takıma henüz kefil değilim. Yakın geçmişte iki sezon[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
skor ne olursa olsun takıma kefil olmuştum. Birisi Rıdvan’ın da
oynadığı 1989 yılıydı. 103 gol attık. Diğeri de şampiyonlar Ligi’nde
ilk sekize girdiğimiz dönemdi. Bu iki kadro da skoru allak bullak
edebilecek nitelikteydi. Eskiden skor ne olursa olsun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] “Bu takım bu maçı alır” duygusuna kapılabiliyordum. şimdi o duygu yok. “Takım kötü” demiyorum. Skalaya bakarsanız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 10 maçta sekiz galibiyet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir beraberlik var. 1989 yılındaki takımla kıyasladığınızda bu takım çok daha iyi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ama eksik kalan bir şeyler var.

* Bence Alex ileride çok yalnız kalıyor. Mesela şu anda Alex’in yanına beni koyduklarını düşünün...

- Çok güzel olurdu. Ama sen de hiç defans yapmazdın.

* Biraz basit bir savunma olacak ama benim önümde oynayan oyuncu da pek gitmezdi korkudan. O yüzden gerek kalmazdı.

- Sen zikzaklı bir tren gibi giderdin sahada. O yüzden defans
oyuncuları çok korkarlardı senden. Bir de Allah vergisi bir özelliğin
vardı.
Topla hareket halindeyken vites değiştirebilen nadir oyunculardan
biriydin. Bu özellik biraz Anelka’da da vardı. Birden bire boşa alıp[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] el frenini çekip durabiliyordun. Bu da çok önemli bir kozdu.

* Eskiden Beşiktaş’ta[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Fenerbahçe’de üçlü isimler vardı. Metin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Ali[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Feyyaz gibi... Rıdvan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Aykut[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Oğuz gibi... şimdi Fenerbahçe’de böyle bir durum yok. Alex[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Alex[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Alex var.

- Yalnız Metin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Ali[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Feyyaz derken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] orada çok önemli bir faktör vardı: Rıza Çalımbay...

* Tabii. Bir de Metin-Ali-Feyyaz savunma yapmazdı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
onların yerine Rıza bu görevi üstlenirdi. Biz Fenerbahçe’de Alex’in
yanına birisini oturtamadık. Takımın omurgası iyi ama takımın finalinde
istikrar sağlayamadık.

- Mesela Guiza yerine Milan Baros olsa... Takımın gol sayısı da artardı.

DİYARBAKIRSPOR DİYARBAKIRLI’NIN TAKIMI DEĞİL

* Son günlerin çok tartışılan bir meselesi var. Diyarbakırspor aleyhine
tribünlerde atılan PKK sloganları. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

- Futbol ile siyaseti karıştırdın mı ortaya zevksiz durumlar çıkar. Bence futbolun en keyifli yanlarından biri[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] siyasi yelpazede birbirine selam bile vermeyecek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hatta düşman olacak adamların birlikte üzülüp[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] birlikte sevinebileceği nadir alanlardan biri olması.

* Eskiden “Ne sağcıyım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne solcuyum[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
futbolcuyum” derlerdi. Futbol ve siyaset bence de bir araya gelmemeli.
ıkisini ayrı tutmak gerek. Ama son olaylarda Diyarbakırspor’un
serzenişi de yanlış. Kulüp başkanı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şehri adına serzenişte bulunsa haklı. Ama hakemlerle gündeme gelmek ayrı bir şey...

- Diyarbakır’ın başka bir sorunu daha var. Ben Diyarbakır-Fenerbahçe
maçında Diyarbakır’daydım. Orada sahaya taş falan atıldı. Bunun
Fenerbahçe ile ilgisi yoktu. Diyarbakır’ın sosyolojik yapısı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
siyasi atmosferiyle ilgili bir durumdu. Stadyumda binlerce insanın
olmasını vesile olarak kullandılar. Ya miting yapacaksın ya da miting
topluluğunun bir arada bulunabileceği stadyum gibi yerlerde olay
çıkaracaksın. Hatta bu maçta[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Diyarbakırspor hücum yaparken başladı taş atma olayları.

* Yani olayların maçla ilgisi yoktu.

- Hiçbir ilgisi yoktu. Bazı arkadaşlar dedi ki “Kendi takımlarına zarar
veriyorlar.” Diyarbakır ahalisi Diyarbakırspor’u kendi takımı görmüyor
ki. Çünkü orada “Diyarbakır siyasi nedenlere[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] devletin omuz vermesiyle Süper Lig’e taşındı” gibi bir algılama var. Aslında Diyarbakır seyircisi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
siyasi örgütün de etkisiyle Galatasaraylıdır. Bildiğiniz gibi Abdullah
Öcalan da Galatasaraylıdır. Terörün en yaygın olduğu dönemde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Galatasaray Diyarbakır’a gitti. Statta kocaman bir pankart açtılar. “Cim bom seni seviyoruz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
seni seveni de seviyoruz” yazılıydı bu pankartta. Bu bir mesajdı. Zaten
Diyarbakır’da kiminle konuşsan “Galatasaraylıyım” der. Hatta benim bir
lafım vardı. Hürriyet Gazetesi bunu manşetine taşıdı. “Güneydoğu’da
Fenerbahçelilerin sayısı artarsa Kürt sorununun çözümüne yaklaştık
demektir” demiştim.

* Biraz da Milli Takım’ı konuşalım. Bence bundan sonra gelecek direktörün sözleşmesine “2014 Dünya Kupası’na gidemeyeceksek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu teknik direktör görevden ayrılacaktır” diye yazsınlar. Çünkü kim gelirse gelsin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu fikir bizim kafamızda var. Gelen adam[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 2014 kupasına katılamazsak gönderilecektir. O yüzden gelecek olan hazırlansın buna... Gidersek eyvallah...

- Küreselleşme çağındayız. Artık antrenörün Türk olmasının önemi
kalktı. Futbolun icat edildiği ıngiltere’nin başına yabancı teknik
direktör getirdiler. O yüzden aldığımız antrenörün bizi başarıyla
temsil etmesi ve ortaya bir tarz koyması önemli.

Fatih Terim NEREDE HATA YAPTI

* Sizce Fatih Terim niye başarılı olamadı?

- Hatasız kul olmaz. Fatih Terim’in çok artıları var. Aynı zamanda
eksileri de var. Son dönemde eksik yönleri ön plana çıktı. Milli
Takım’ın kadrosunu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çocukluğumuzda ezbere sayardık. Turgay[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Büyük Ahmet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Basri[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Naci[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ısfendiyar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Lefter[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Metin... Yedekleri bile belliydi. şimdi 24 saat futbolla yatıp kalkan bir adama “Milli takımı say” desen[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sayamaz.

* Çok oyuncu değiştirmenin avantajları da[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dezavantajları da var. Eğer siz uzun vadede düşünüyorsanız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o zaman bu kadar değişken bir yapılanmaya girmemelisiniz.

- Takım oturmadı. Milli Takım dediğin zaman 40 futbolcu var. Peki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bunların hangisi 11’de? Bilmiyorsun. Milli Takım’a teknik direktör seçerken ekol[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] futbol felsefesi ve istikrar çok önemli. Bu iş yürümez[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] plansız ve vizyonsuz yürümez.

hürriyet
Frmn**AkqL
Geçerken uğradım
Geçerken uğradım
Frmn**AkqL

Giriş Tarihi : 25/12/09
Yer : Maraş
Rep Puanı : 1010
Rep Gücü : 1100
Ne olacak bu FB'nin hali 5.12 2duy3hj

Ne olacak bu FB'nin hali 5.12 Empty
MesajKonu: Geri: Ne olacak bu FB'nin hali 5.12   Ne olacak bu FB'nin hali 5.12 EmptyPaz Ara. 27, 2009 1:07 pm

Yani

Ne olacak bu FB'nin hali 5.12
1 sayfadaki 1 sayfası