hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

IşıkLar Askeri Hava Lisesi

YazarMesaj
[TL]Zorlu
Onursal Üye
Onursal Üye
[TL]Zorlu

Giriş Tarihi : 04/04/10
Yer : IIGeVeZeII
Rep Puanı : 16992
Rep Gücü : 29514
IşıkLar Askeri Hava Lisesi 2duy3hj

IşıkLar Askeri Hava Lisesi Empty
MesajKonu: IşıkLar Askeri Hava Lisesi   IşıkLar Askeri Hava Lisesi EmptyÇarş. Nis. 21, 2010 4:35 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Işıklar Askeri Hava Lisesi

KKK döneminde Işıklar Askeri Lisesi Brövesi

Işıklar Askeri Hava Lisesi Türk Silahlı Kuvvetleri'ne subay yetiştirmek için lise düzeyinde eğitim ve öğretim yapan, beş (Hazırlık dahil) yıl süreli bir askeri okuldur.
Tarihçe

15 Şubat 1845 tarihinde “teb-i fünun-u idadi” adı altında Bursa'da açılmıştır. Okul 1853 yılında ilk mezunlarını vermiş ve bu mezunları harp okulları’na göndermiştir.
Hava Kuvvetleri'ne devredilmesi

Işıklar Askerî Hava Lisesi Hv.K.K.lığı ile K.K.K.lığı arasında yapılan 27 Mayıs 2008 tarihli protokol ile 27 Haziran 2008 tarihinde Hava Kuvvetleri Komutanlığına devredilmiş ve Işıklar Askerî Hava Lisesi Komutanlığı adını almıştır. Bu adı aldıktan sonra bir çok spor faaliyeti daha eklenmiştir ve çok önemli spor faaliyetleri yapılmaktadır.Dağcılık,Kayak,Kros,Voleybol,Boru takımı gibi ve en önemlisi havacılık kulübü.2008 yılında hava kuvvetlerine devredilen ve birçok dalda kendini göstermiş olan okul, kısa bir zamanda Türkiye'nin en şeçkin okullarından biri haline gelmiştir.

IşıkLar Askeri Hava Lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KuLeLi Askeri Lisesi
» Maltepe Askeri Lisesi
» Midyat Kız Meslek Lisesi Yıl Sonu Sergisi Açtı
» Garip Esrarengiz Google Earth Koordinatları (Kan gölü esrarengiz ışıklar meteor ....)
» Türk Hava Kuvvetleri...