hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Affetmenin yüceliği

2 posters
YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Affetmenin yüceliği 2duy3hj

Affetmenin yüceliği Empty
MesajKonu: Affetmenin yüceliği   Affetmenin yüceliği EmptyÇarş. Mart 10, 2010 1:37 pm

Oniki yaşlarında bir çocukken okul harçlığımı çıkartmak için evlere
gazete dağıtıyordum ve adını şimdi hatırlayamadığım o yaşlı bayan da
benim müşterimdi...
Sıkıntıdan patlamak üzere olduğumuz bir cumartesi günü[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] arkadaşlarımla birlikte yaşlı bayanın arka bahçesinde bir köşeye gizlenerek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yerden aldığımız taşları evin çatısına atıyorduk...
Attığımız taşların çatının üzerinden yuvarlanarak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] aşağıya düşmesini kuyruklu yıldızların sürüklenerek gökyüzünden aşağıya doğru düşmesine benzeterek eğleniyorduk...
Yerden çok düzgün bir taş bulmuştum... Elime alıp bütün gücümle
fırlattım... Ama taş bu defa çatıya değil dış kapının penceresine
gelmişti...
Kırılan cam sesini duyunca[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
ardımıza bakmadan kaçmıştık... Yaşlı bayanın bizi görmesi mümkün
değildi ama bütün gece yaşlı bayanın beni yakalayabileceğini düşünerek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] korkudan uyuyamadım...
Ertesi gün gazetesini vermek üzere kapısını çaldığım zaman her zamanki
gibi içtenlikle gülümseyerek hatırımı sordu... Ama ben suçluluk
duygusuyla yüzüne bakamıyordum...
Sonunda gazete dağıtımından biriktirdiğim parayı biriktirmeye karar
verdim... Üç hafta sonra tam yedi dolarım olmuştu... Bir kağıda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] "Camınızı kırdığım için çok üzgünüm[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] umarım para onarımı için yeterlidir" yazarak parayla birlikte zarfın içerisine koydum...
Gece zarfı bayanın posta kutusuna attım... Ruhum bir anda özgürlüğe
kavuşmuştu sanki... Artık eskisi gibi yaşlı bayanın gözlerinin içine
bakabilecektim...
Ertesi gün gazetesini götürdüğüm zaman her zamanki gibi içtenlikle gülümsedi gözlerime...
Bu kez ben de karşılık vererek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gözlerinin içine baktım... Tam gideceğim anda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] "Ah[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir dakika[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] nerdeyse unutuyordum[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] al bakalım bu kurabiyeler senin için" diyerek elindeki paketi uzattı...
Evden uzaklaşırken neşe içinde kurabiyeleri yemeye başlamıştım ki
pakette bir zarf olduğunu gördüm... Zarfı açtığım zaman içinde yedi
dolar ve kısa bir not vardı: "-Seninle gurur duyuyorum..."
- Jerry Harpt'tan -
reklambotu
Banlandı
Banlandı
reklambotu

Giriş Tarihi : 13/03/10
Yer : yok
Rep Puanı : 8
Rep Gücü : 13
Affetmenin yüceliği 2duy3hj

Affetmenin yüceliği Empty
MesajKonu: Geri: Affetmenin yüceliği   Affetmenin yüceliği EmptyC.tesi Mart 13, 2010 4:22 pm

edit by silva : reklam yasak

Affetmenin yüceliği
1 sayfadaki 1 sayfası