hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Asker Hikayeleri

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Asker Hikayeleri 2duy3hj

Asker Hikayeleri Empty
MesajKonu: Asker Hikayeleri   Asker Hikayeleri EmptyÇarş. Mart 10, 2010 1:25 pm

Emret Komutanım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Halkalı Ziraat ve Tarım Lisesi de çekiliyor. Adresi alıp yola çıktığımızda kime sorsanız gösterirler demişlerdi. Sorduk[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
gösterdiler de ama ben gördüğümün bir lise olduğunu anlamakta zorluk
çekince aynı cadde üzerinde defalarca tur atmak zorunda kaldık. Gerçi
kim olsa buranın 56. Piyade Alayı değil de lise olduğuna inanamaz. Okul
mu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] alay mı? Girişte[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
nöbetçi kulübesinden nizamiye talimatnamesine kadar her şey gerçek
gibi. Kapıdan içeriye girince askeriye atmosferi daha da yoğun
hissediliyor. Diziyi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Altıoklar Film çekiyor. Yönetmen Kartal Tibet. Prodüksiyon ekibi ve
Sanat Yönetmeni Fatoş Suda çok sağlam bir iş çıkarmışlar. Binaları[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kaldırım taşlarını[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bahçe çitlerini baştan aşağıya gerçek askeri bölge nasıl görünüyorsa öyle boyamışlar. Gerçi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu lise binası daha önce de birçok filmde plato olarak kullanılmış. Birkaç taş bloktan oluşan okul[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çok geniş bir alan üzerine kurulu. Bu sayede[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] rahat ve gerçeğe yakın çekimler yapılabiliyor. Asker olunmaz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] doğulur Ben[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
sora sora 56. Piyade Alayı a ulaştığımda ekip yemek molasındaydı.
Oyuncuların pek çoğu yemeklerini yemiş dinleniyor. Biraz etrafı dolaşıp
resim çekiyorum. Depo ve dinlenme odalarının bulunduğu bölgeden[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dizinin Ahmet Başçavuşu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
oyuncu Naci Taşdöğen geliyor. Daha O un sahnelerinin çekimlerine çok
var ama tam tekmil giyinmiş. Kamuflaj pantolonu ve yeşil tişörtüyle
gerçek bir askerden hiç farkı yok. Asker olunmaz doğulurun kanıtı gibi.
Zaten yedek subay olarak askerliğini yaparken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] askeriyede kalması teklif edilmiş ama oyunculuk isteği ağır bastığı için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kalamamış. Birkaç resmini çekmek istedim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hemen gidip G-3ünü aldı maket tabi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Rambo pozları verdi. Ah bir de boyu uzun olsaymış Arnold Schwarzenegger
gibi dünya çapında bir oyuncu olurmuş Kendisinin yalancısıyım. Bir
insan hem zeki hem yetenekli bir oyuncu hem iyi bir dublaj sanatçısı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
hem boylu poslu olabilir mi? Bence boy da eksik kalsın. Perşembenin
galibi Emret Komutanımın 24 Mayıs a ilk bölümünün yayınlanmasından bu
yana yedi hafta geçti. Her hafta mutlaka[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hem AB grubunda hem de genelde 7[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]5 - 9 arasında reyting alıyorlar. Share denilen izlenme payları da 40-45 civarı. Bu ne demek? Açıklayayım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
yani dizinin yayınlandığı perşembe geceleri Türkiye genelinde açık olan
her 100 televizyondan 45 tanesi onları izlemiş. İzleyen herkesi çok
eğlendiren bu dizinin set arkası kim bilir ne kadar komiktir? diye
düşünüp benim yerimde olmayı istediğinizi biliyorum ama bendeki şans...
. Set hazır herkes ziyaretçi parkına dediklerinde sevine sevine gittim
ve inanın öyle hüzünlü bir sahne çekiyorlardı ki neredeyse ağlıyordum.
Efendim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Muzaffer Albay Mehmet Ulay[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Üsteğmen Levente Ali Sarp Leventoğlu hayata ve aşka dair nutuk çekiyor.
Üsteğmen Levent ile Üsteğmen Çiğdem Demet Evgar arasında adı konmamış
bir aşk yaşanıyor. Muzaffer Albayda kendisini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ikisinin de babası saydığı için nasihat veriyor. Sahnenin hem felsefi bir yanı var hem de üst rütbeliler oynuyor ya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
sanırım ondan acayip bir ciddiyet var. Tavla şampiyonları Bu kadar
ciddiyet bünyeye zarar o yüzden ufak ufak kaçayım. Prodüksiyon
ekibinden aldığım tüyoya göre[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
çekim sırasını bekleyen oyuncuların dinlendiği bölümde sağlam bir
muhabbet yakalama şansım var. Şöyle bir sahne düşünün bir sürü asker
çayır çimen yayılmış[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kepler fora[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
elde sigara tavla oynuyor. Evet normal bir alayda olmaz ama burası 56.
Piyade Alayı. Set arası başka türlü vakit geçmeyeceği için tavlalar
açılmış ciddi kapışmalar yaşanıyor. Ahmet Başçavuş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Posta Feriti fena yenmiş. Arda Kuralın morali bozuk. Çekimden önce
Üsteğmen Leventin ifadesini almış olan Arıza Hamza Sermiyan Midyat[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
karşısına Jumbo Gökhanı Ferdi Kurtuldu oturtmuş çekişmeli bir maç
yapılıyor. Kazanan Ahmet Başçavuşla oynayacak. Oyunu ve bir paket
sigarayı kazanan yine Arıza oldu. Bu kez iddia yok[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
çünkü Naci Taşdöğen buna karşı. Setin tavla şampiyonu var mı diye merak
ettim ama herkesin katıldığı bir turnuva organize edememişler. Gerçi
turnuva için para toplanmış ama İsrafil Köse Laz Çavuş Cemal parayı
alıp kaçmış. Hemen inanmayın canım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu Sermiyan Midyatın şakası. Bir türlü turnuva yapamayınca sete üç tavla almışlar. Arıza Hamza[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
bu konuda da arıza çıkarıyor ve pulları beğenmiyor Sermiyan Midyat ve
Naci Taşdöğerin çekişmeli tavla maçı devam ediyor ama ekip yer
değiştirmiş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] alayın köpeği Tertipin oynayacağı sahne çekiliyor. Kaçırmamam lazım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
bu yetenekli Golden Retriewer cinsi harika köpeğin çekimlerini izlemek
için sete gitmeliyim. Maç sonucu mu? Bilmiyorum. Ardından kim bilir kaç
maç daha yapıldı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
o yüzden kimsenin hatırladığını da sanmıyorum. Kayıp telefonun peşinde
Eğimli ve sık çam ağaçlarının bulunduğu alanda seti kurmak biraz
zahmetli. Ekip şaryoyu yerleştirmeye çalışırken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] oyuncular yerlere oturmuş bekliyor. Tosun Paşayı oynayan Mehmet Kurt[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Show TV in Türkiye in Yıldızları yarışmasının ortaya çıkardığı bir yetenek. Mehmet Kurt[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] rahmetli Kemal Sunalın oynadığı İnek Şaban tiplemesine benzerliğiyle dikkati çekiyor. Arda Kurala göre[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kemal Sunal bu filmlerde Mehmeti oynamış. Çok doğal[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gözlerinin içi gülen biri[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ama Gaziantepi özlüyor ve İstanbuldaki insan ilişkilerinden şikayetçi Kim değil ki?. Şimdi çekilen sahnede[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Üsteğmen Levent[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Posta Ferit ve Tosun Paşa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] alayın köpeği Tertip ile kaybolan cep telefonunu arayacak. Çekim sırasında Mehmet Kurt[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] biraz hata yapsa da[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Yönetmen Kartal Tibet ve diğer oyuncu arkadaşlarının yardımlarıyla birkaç tekrarın ardından işi kotarıyor. Asıl iş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Dostun yani dizideki adıyla Tertipin toprağı kazıp telefonu
çıkartmasında. Ama bu da Kartal Tibetin ve diğer oyuncuların sabrı
sonucu defalarca tekrar edilerek hallediliyor. Komedi dizisinde
belgesel tadı aramayın Dizideki askeri atmosferi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yok efendim çarşaflar neden beyazmış[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
yok efendim acemi asker çarşı iznine sivil çıkar mıymış diye
eleştirdiklerine bakmayın. Hem bazı elde olmayan sebeplerden hem de
bazı kuralların eleştiriyi yapan kişilerin askerliklerini çoktan yapmış
olduklarından değişmiş olan kuralları bilmedikleri için olan şeyler.
Böyle ufak tefek ayrıntılara takmazsanız dizideki atmosfer bire bir
askeriyedeki gibi. Bu ortamı sağlayan dizinin askeri danışmanı müstafi
Üsteğmen Yüksel Güçlü. Dizi çekimi başlamadan oyuncuları sıkı bir
eğitimden geçiren Yüksel Güçlü çekim sırasında da askeri eğitimleri
sürdürüyor. Diyalogları eleştiren ve askeriyede bu kadar laubali
olunmaz diyenlere de Güçlü ün yanıtı net askeriye formu aynen uygulansa
bu bir komedi dizisi değil belgesel olur Oyuncuların yarısı askerliğini
yapmamış. Bu yüzden eğitimler oldukça sıkı geçmiş. Oyuncular o kadar
gerçekçi eğitim almışlar ve almaya devam ediyorlar ki Genelkurmaydan
bir ricaları var. Bizi askere aldıklarında en azından acemilik
döneminden muaf tutulalım diyorlar. Elçiye zeval olmazmış[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] benden söylemesi. Karekök 4 = hav hav Dost çok özel bir köpek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] biraz bahsetmede geçemeyeceğim. Eğitmeni Bora Erbek tarafından üç aylıkken alınmış. Şimdi 1[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]5 yaşında. Arama[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kurtarma eğitimi almış. Bu eğitimi alan köpeklere yapılan testte Türkiyede tam puan alan tek köpekmiş. Otur[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kalk[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
getir gibi temel ve kaldırıma çık kenardan yürü gibi karmaşık komutları
çok sorunsuz algılıyor ama asıl marifeti matematik biliyor. Vallaha
şaka değil. Gözümle gördüm. Dördün kare kökü kaç oğlum? Hav hav.
Sekizden üç çıktı kaç kaldı? Hav hav hav hav hav. Eğitmeni soruyor o da
havlayarak cevap veriyor. E[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] madem bu kadar akıllı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] cep telefonunu topraktan kazıp çıkarması gereken sahne neden bu kadar uzadı? Diye sorabilirsiniz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
haklısınız. O da çok ilginç. Eğitmeni cep telefonuyla oynamasını daha
önce yasaklamış ve Dost rol icabı da olsa cep telefonunu ağzına almayı
istemedi. Uzun uğraşların sonunda rolünü başaran Dostun ödülü ise good
boy diyerek başının sevilmesi. Dostu pozitif eğitim sistemiyle eğiten
Bora Erbek serbest olarak köpek eğitmenliği yapıyor. Cep telefonu 0 536
413 46 13. Benim de köpeğim sözümü dinlesin diyorsanız arayabilirsiniz.
Yemek molasında sohbet Çekime ara verilmiş. Oyuncular sohbette.
Aylardır sabah sekiz akşam altı çekim yapan ekip artık kardeş gibi
olmuş. Resmin sağ alt köşesinde iştahla şeftalisini yiyen Erdinç
Dinçerin sette ilk günü. 7. Bölüm itibariyle konuk oyuncu olarak
katılan Erdinç Dinçer[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Astek Kerimin Orçun Kaptan babasını oynuyor.

Asker Hikayeleri
1 sayfadaki 1 sayfası