hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Mevlanadan Güzel Bir Dua

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Mevlanadan Güzel Bir Dua 2duy3hj

Mevlanadan Güzel Bir Dua Empty
MesajKonu: Mevlanadan Güzel Bir Dua   Mevlanadan Güzel Bir Dua EmptyPtsi Ara. 14, 2009 3:24 pm

Mevlanadan Bir Dua - Dua - Mevlananın Duası

Ya Rabbi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Her zaman[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] her yerde ve her konuda benim de konuşmam gerektiği düşüncesinden beni arındır.

Çevremdeki insanların hayatlarını yönlendirme ve hatalarını düzeltme arzusundan beni kurtar.

Konuşurken gereksiz detayları anlatmamam için beynimi serbest bırak ve bir an önce konuşmanın sonuna varmamı sağla.
Başkalarının ağrı ve acılarını dinleyebilme nezaket ve sabrını ver ve
bu arada kendi ağrı ve sızılarımı onlara anlatmamam için dudaklarımı
mühürle. (Çünkü yıllar geçip yaşlandığımda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ağrı ve sızılar artıyor ve bunlardan herkese bahsetmek bana ayrı bir zevk veriyor).

Neolur ya Rabbi bana bazen yanılabileceğim gerçeğini öğret; beni olabildiğince iyi insan yap. Beni melek yap da demiyorum[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] zira bu tip insanlarla yaşamak zordur.

ALLAHım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ummadığımız yerlerde güzel şeyler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] beklemediğimiz insanların güzel işler yapabildiklerini görebilmemi sağla ve bana bunu onlara söyleyebilme inceliğini ver.

Beni mantıklı bir insan yap[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kötümser yapma[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] benim insanlara yardımcı olabilmeme yardımcı ol[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] fakat onlara hiç bir zaman patronluk yapma hevesi verme bana.

Her ne kadar benim çok derin bir akil stokum olduğuna ve bu stoktan
başkalarının da faydalanmamasının çok büyük kayıp olduğuna inanıyorsam
da ALLAHım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bırakın bunu göstermeyeyim. Böylece hayatımın son döneminde etrafımda birkaç arkadaşım olsun istiyorum.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Mevlanadan Güzel Bir Dua
1 sayfadaki 1 sayfası