hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Kötünün Şerrinden Korunma Duası

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Kötünün Şerrinden Korunma Duası 2duy3hj

Kötünün Şerrinden Korunma Duası Empty
MesajKonu: Kötünün Şerrinden Korunma Duası   Kötünün Şerrinden Korunma Duası EmptyPaz Ara. 13, 2009 4:58 pm

insanların
şerrinden korunmak için dua - şerrinden koruma duası - kötülerin
şerrinden korunmak için dua - zalimin şerrinden korunmak için dua

Hayatta herkes kendi hakkına razı olmuyor.
Başkasının hakkını gasbetme meylinde olanlar da vardır bu âlemde. Böyle
zalim kimseler kaba kuvvetlerine güvenirler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] muhataplarının zayıflığından cesaret alır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] masum ve kimsesizliklerinden şımarırlar.
Bu gibi kaba kuvvetli kimselere karşı masum adamın elinden gelen tedbirleri aldıktan sonra Allah’a sığınıp ilticada bulunması[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Peygamberimiz’in tavsiye buyurduğu duâyı okuyarak belânın önünden
sapması en uygun hareket tarzıdır. Böylece inşâallah maksadı daha kolay
hâsıl olur[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] zalim de zulmünün karşılığını başka bir yerden alır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] lâyıkını bulur. Peygamberimiz kaba kuvvetiyle hareket eden zalime karşı şöyle duâ etmeyi tavsiye buyurmuştur:
“Lâ ilâhe illâllahü’l-halîmü’l-hakîym. Sübhânallâhi
Rabbi’s-semâvâti’s-seb’i ve Rabbi’l-arşi’l-azîm. Lâ ilâhe illâ ente
azze câruke ve celle senâ’ük.”
Baskı ve terörle muhatabını yıldırarak yalan beyânda bulundurmak isteyene karşı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Efendimiz şu duâyı da tavsiye buyurmuştur:
“Raditü billâhi Rabben ve bi’l-İslâmi dînen. Ve bi-Muhammedin aleyhisselâmu Nebiyyen ve bi’l-Kur’ani Hakemen.”
“Ben Allah’ı Rab[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İslâmı din[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Muhammed Aleyhisselâm’ı da Nebî[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kur’an’ı ise bütün işlerimde hakem olarak kabûl ettim ve bunlara gönülden razı oldum. Sen bana ne söyletmek istersen iste[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu inancım asla değişmez[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu hakikat tebdil olmaz.”
Hayatî tehlike olunca inancının zıddını söyleyen insana bir şey lâzım
gelmez. Ama hayatî tehlikede olmayan kimse basit tehditlerle inancının
zıddını söylememelidir. Bu duâyı okuyarak geçiştirmelidir.

Kötünün Şerrinden Korunma Duası
1 sayfadaki 1 sayfası