hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Türk olduğu için utanan yazar!

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Türk olduğu için utanan yazar! 2duy3hj

Türk olduğu için utanan yazar! Empty
MesajKonu: Türk olduğu için utanan yazar!   Türk olduğu için utanan yazar! EmptyPaz Ara. 13, 2009 7:38 am

DTP'nin kapatılması sonrası kim ne dedi? Yazarlar içinde en sert tepki Ahmet Altan'dan geldi.

Anayasa Mahkemesi'nin DTP hakkında verdiği kapatma kararı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
ulusal basında geniş yankı buldu. Hemen hemen bütün yazarlar köşelerini
bugün bu meseleye ayırdı. En sert tepkiyi koyan ise Taraf Gazetesi'nden
Ahmet Altan oldu. İşte yazarın (!) analizleri:

AHMET ALTAN (TARAF): Kara cuma...

Bir hükümle bir ülkeyi paramparça ettiler.
Ve[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bunu yapmak için öylesine aceleciler ki "gerekçesi yazılmadan karar açıklanmaz" diyen anayasayı da çiğnediler.

Anayasayı çiğneyen bir Anayasa Mahkemesi'ne mi güveneceğiz?
Kürtleri siyasetten attılar.
Nereye gidecek Kürtler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kime güvenecek?

Yıllarca ezdiniz bu insanları[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yıllarca işkencelerden geçirdiniz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sokaklarda vurdunuz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] köylerini yaktınız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] evlerini tarumar ettiniz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dillerini yasakladınız.
Yetmedi mi?

Şimdi de siyasetten çıkartıyorsunuz.
Ahmet Türk olmasın ki "barışı "destekleyen inandırıcı bir yüz de kaybolsun siyasetten.

Anayasası bir "darbe anayasası "olan bir ülkede Anayasa Mahkemesi'nden ne beklenir ki zaten?

Barış umutlarını ezip geçtiler.

DTP'yi mahkûm etmediler yalnızca[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu ülkeyi mahkûm ettiler.
Acıya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yoksulluğa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] düşmanlığa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] güvensizliğe mahkûm ettiler.

PKK boşuna acele etmiş barışı torpillemek için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] biraz bekleseymiş zaten birileri bu işi onlardan çok daha iyi yapacakmış Ankara'da.

Bize ümit haram.
Bize hayal haram.
Bize barış haram.

Hangi Kürt genci bir daha bu ülkeye güvenir?
Hangi Kürt insanı bir daha adalete güvenir?
Her şeyin bir kandırmaca[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir yalan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir aldatmaca olduğunu düşünmez mi?
Böyle düşünmekte haklı olmaz mı?
Barışın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] huzurun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] mutluluğun kıyısına kadar gelmiştik[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] parmaklarımızla dokunabilmiştik bir umuda.

Siyasetten[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adaletten umudunu kesen Kürt gençleri ne yapacak şimdi?
Onlar akın akın dağa giderse bundan kim sorumlu olacak?

Kim onları[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Türkiye'de adaletin onların hakkını da gözettiğine inandıracak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kim onlara güven verecek?

Türk olmak bu mu?

Türk olmak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kendi hukukuna uymamak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kendi vatandaşlarını sahipsiz bırakmak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kendi ülkeni silahların egemenliğine terk etmek mi?

Eğer Türklük buysa ben böyle Türklükten utanıyorum.

Anayasa Mahkemesi "oybirliğiyle" karar vermiş.

Mahkeme değil kararı veren[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] oradaki "Türk" yargıçlar.

Türk yargıçlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kürtleri siyasetten attılar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bütün Kürtler bunu böyle görecek.
Haksızlar mı böyle görmekte?

"Ben Kürdüm" diyen bir yargıç var mı Anayasa Mahkemesi'nde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] aralarında bir tane bile "ben Kürdüm" diyen bir üyenin olmadığı mahkeme[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kürtler hakkında adil bir karar verebilir mi?

Kürtler bu ülkenin vatandaşıysa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] neden Anayasa Mahkemesi'nde "ben Kürdüm"
diyen bir yargıç yok?
Kürtler bu ülkenin vatandaşı değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] zaten sorun da bu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Türkler bu ülkenin vatandaşı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kürtler "hem Kürt hem vatandaş" olamıyorlar.
Öyle bir zorluyorlar ki o insanları[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ya Kürtlükten vazgeçecekler ya vatandaşlıktan.

Kürtlükten vazgeçmezler.
Neden vazgeçsinler?

Türkler Türk olmaktan vazgeçmiyorsa Kürtler neden vazgeçsin?
O zaman onları vatandaşlıktan vazgeçmeye zorluyorsunuz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] siz yapıyorsunuz bunu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] siz bölüyorsunuz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] siz onları dışlıyorsunuz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] siz onlara "gidin" diyorsunuz.
Siyasetin yolunu kapatıyorsunuz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hukukun yolunu kapatıyorsunuz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dağdan başka bir yol bırakmıyorsunuz o insanların önünde.
"Ya benim dediğimi kabul eder Türk olursun ya da dağlarda ölürsün"[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] söylediğiniz bu işte Kürtlere.

Sonra da neden dağa çıktılar diye bir de onlara kızıyorsunuz.
Kürtler isteklerini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] taleplerini kime[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] nasıl[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] nerede anlatacaklar?
Nerede çıkacak onların sesi?
"Sesleri çıkmasın" diyorsunuz.
Bir halkı susturamazsınız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne hakkınız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne gücünüz var buna.
Barışı öldürüyorsunuz.

Bir Kürdüm ben bugün[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] içim ölü evi gibi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ümidim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hayalim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ışıksız odalar gibi kapkaranlık[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] oturacağım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] direneceğim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] önce kendi içimde bir mum yakacağım.
Titrek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] küçük[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] zayıf bir ışık.

Ve sonra diğer ışıkları görmek için bekleyeceğim.
Her vicdanda bir ışık yanacak ve biz o küçücük titrek ışıklardan yeni bir aydınlık[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yeni bir umut[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yeni bir hayal yaratacağız.
Siz öldürdükçe biz yaşatacağız.

Türk olduğu için utanan yazar!
1 sayfadaki 1 sayfası