hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

3 İhlas 1 Fatiha

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
3 İhlas 1 Fatiha  2duy3hj

3 İhlas 1 Fatiha  Empty
MesajKonu: 3 İhlas 1 Fatiha    3 İhlas 1 Fatiha  EmptyPerş. Ekim 28, 2010 10:13 am

İhlas Suresinin fazileti

Kod:
Hadîs-işerîflerde buyuruldu ki:

“İhlâs sûresini okumak, bütün Kur'ân-ı kerîmin üçte birine denktir.”

“Kur'ân-ı kerîmin en faziletli sûresi İhlâs sûresidir.”

“Arefe günü 1000 İhlâs okuyanın bütün günahları affolur ve her duâsı kabul
olur.”

Fatiha Suresinin fazileti

Kod:
"Allahu Teâlâ buyurdu ki: Ben namaz suresi olan Fatiha'yı kendimle kulum arasında yarı yarıya paylaştırdım. Yarısı Benim, yarısı da kuluma aittir. Bu vesile ile kulum bütün istediklerine kavuşacaktır.

Kul, 'Elhamdü lillahi Rabbi'l-âlemîn' (Hamd, Alemlerin Rabbi olan Allah'a aittir) dediği zaman, Allah, 'Kulum Bana hamdetti' buyurur.

Kul, 'Er-Rahmâni'r-Rahîm' (O Rahman'dır, Rahîm'dir) dediği zaman, Allah, 'Kulum Beni methetti' buyurur.

Kul, 'Mâliki yevmiddîn' (Din Gününün Sahibidir) dediği zaman, Allah, 'Kulum Beni tazim etti, işlerini Bana havale etti' buyurur.

Kul, 'İyyâke na'büdü ve iyyâke nestaîn' (Yalnız Sana kulluk eder, yalnız Senden yardım isteriz) dediği zaman, Allah, 'İşte bu kulumla kendi aramdadır ve kulumun dilediği de onundur' buyurur.

Kul, 'İhdine's-sırâta'l-müstekîme sırâtallezîne en'amte aleyhim ğayri'l-mağdûbi aleyhim veleddâllîn' (Bizi doğru yola ilet. Kendilerine nimetler verdiğin kullarının yoluna ilet. Gazabına uğramış yahut sapmış olanların yoluna değil) dediği zaman, Allah, 'İşte bu kulumundur ve kulumun istediği de onun hakkıdır' buyurur."

Bu başlık altında boşa giden vakti bir dakikalık da olsa değerlendirebilmek adına okuyalım, okumak isteyen dostlarımız olursa...

Alıntıdır

3 İhlas 1 Fatiha
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İhlas Suresinin Büyük Manası
» İmamın Arkasında '' Fatiha '' Okumak
» İmamın Arkasında '' Fatiha '' Okumak
» Fatiha Suresi'nde bulunan ince sırlar
» Fatiha Suresi'nde bulunan ince sırlar