hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ

2 posters
YazarMesaj
tєςђภ๏ קς
Onursal Üye
Onursal Üye
tєςђภ๏ קς

Giriş Tarihi : 03/03/10
Yer : İST/KARTAL
Rep Puanı : 5562
Rep Gücü : 6015
WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ 2duy3hj

WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ Empty
MesajKonu: WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ   WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ EmptyPerş. Mart 11, 2010 1:26 pm

Windows 7, XP'den alarak yükseliyor!

Windows 7 işletim sisteminin yükselişi sürüyor! İşte işletim sistemlerinde en son durum.

Windows 7'nin, Windows Vista'nın bir yılda geldiği noktaya gelmesi sadece 3 ay aldı.

Ölçüm şirketi NetApplications yeni sonuçları yayınladı ve Windows 7, Ocak ayı sonu itibariyle yüzde 7.5 kullanıma ulaştı.

NetApplications'dan Vince Vinzzaccarro yaptığı açıklamada Windows 7'nin büyüme hızının hiç yavaşlamadığını belirtti. Ortalama ölçüm payı yüzde 7.5 olmasına karşın, geçtiğimiz Pazar online olan bilgisayarların yüzde 10'unda Windows 7 kurulu olduğunu aktardı.

Windows 7'nin kullanım oranı ölçümleri daha fazla insanın online olduğu haftasonu ve bayram tatili günlerinde artıyor.

Windows XP ve Vista ne durumda?

Ocak ay boyunca Windows 7'nin piyasa payı yüzde 7.2'den yüzde 7.4'e, yüzde 7.6 ve son hafta 8'e düzenli bir şekilde tırmandı.

Bir ayda yüzde 1.8 yaygınlaşan Windows 7, üç aylık dönemde en büyük 2. artışı gerçekleştirdi.

Windows 7'nin çıkışından bu yana Windows Vista ve Windows XP'nin piyasa payı kaybı tırmanışta.

Windows XP yüzde 1.46 kayıpla yüzde 66.3'e geriledi. Böylece düşüşte bir rekor kırdı. Windows Vista ise yüzde 0.5'lik bir düşüş ile yüzde 17.4'e geriledi.

Windows Vista'nın üç aydır aralıksız gerilediği göze çarpıyor. Uzun vadede Vista'nın kalıcı bir biçimde silindiği görülüyor. Windows 7 bu yükselişi sürdürürse, Vista'yı yakında geçerek XP'nin ardından Haziran ayında ikinci sıraya oturmuş olacak.

İşte işletim sistemlerinin payı

Windows 7'nin aldığı payın büyük kısmı Windows XP'den geliyor. Windows XP'nin artık 8 yaşında bir işletim sistemi olduğu düşünülürse bu gayet doğal. XP'nin düşüşü, Vista'nın düşüşünü üçe katladı.

Windows XP 66.31%
Windows Vista 17.39%
Windows 7 7.51%
Mac OS X 10.5 2.36%
Mac OS X 10.6 1.79%
Linux 1.02%
Mac OS X 10.4 0.77%
Java ME 0.59%
Windows 2000 0.58%
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ 2duy3hj

WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ Empty
MesajKonu: Geri: WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ   WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ EmptyPerş. Mart 11, 2010 3:41 pm

teşekkürler

WİNDOWS 7 XP Yİ YEDİ
1 sayfadaki 1 sayfası