hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Hayal Etmek Güzel Miydi Gerçekten

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Hayal Etmek Güzel Miydi Gerçekten 2duy3hj

Hayal Etmek Güzel Miydi Gerçekten Empty
MesajKonu: Hayal Etmek Güzel Miydi Gerçekten   Hayal Etmek Güzel Miydi Gerçekten EmptyÇarş. Mart 10, 2010 1:20 pm

Yavaş yavaş ama derin derin ömrüme dokunan ney’ini üflüyor Mercan Dede.
Silivri’nin başka hiçbir yerinde olmayan (sadece kendine ait) tatlı bir akşam üstüsü
Parkköy’ün.
Hani ‘’bu gece balkonda uyumak lazım’’ dedirtecek kadar güzel bir deniz esintisi süzülüyor balkondan küçük yazlık bir eve.
Mavi kupamda sütlü ve çok şekerli kahvem…
Ve ruhum Mercan Dede’ye teslim olmuş çoktan.
Her farklı ney tonunda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] biraz daha savuruyor başka ülkelere düşlerimi…

Aslıhan İlikes’in yazdıklarını düşündüm biraz.
(sizlerden ve hatta herkesten önce okuma fırsatım olmuştu)
Hayal etmek güzel miydi gerçekten?
Aslında haklıydı; Kutsal olan her şeyimizi kirletmiştik biraz.
“Kendi ellerimizle oluşturduğumuz bu yaşam girdabında alabora oluyordu bütün değerlerimiz.”
Her insanın içine sinmiş biraz öfke bulunur.
Nedenleri farklı da olsa hepimizin hayattan alacağı bir intikamı var
ve “intikam öfkenin dışa vurumudur.”
Ney’in yarattığı huzuru bozmak istemeyen tef sesleri yeni yeni müziğe
eşlik etmeye başladığı sıralarda Aslı’yla hem fikir olduğum bir nokta
bulmuştum.
Evet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sonuna kadar haklı; “çirkinleşiyoruz.”
Bunca sorumluluk altında eziliyorduk biraz ve aslında inançlarımız ve
değer verdiklerimiz kadar kutsal sayılması gereken bu
sorumluluklarımızı gösteriyoruz çirkinleşen mizacımızın nedeni olarak.
Her yaptığımız hata affedilebilir belki ama bu bahsettiğim imgelerimizi kirletiyor olmamızın bedelini mutlaka ödeyeceğiz.
Ne zaman[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] nasıl ve kime bilinmez ama bizi biz yapan insanca duygularımızı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] olması gerektiği kadar kullanmadığımızdan ötürü körelttiğimiz için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir gün mutlaka bir bedel ödeyeceğiz.
Dinlediğim albüm[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] agresifleşen kalemime misilleme hızlanıyor.
Ve ben savrulan düşlerimin peşinden gidiyorum bu sefer.
Ne kadar çok düşlemişim oysa ne kadar fazla hayal kurmuşum (ve
kuruyorum) şimdi fark ediyorum. Sevgiliye yazılan mektupların
müsveddeleri gibi buruşturup buruşturup atmışım çoğunu.
Nerde peki o düşler şimdi?
Farklı şehirlerde yaşamışlığımdan dolayı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] başka başka şehirlerde hayallerimi bırakmışım ben.
Peki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hayal kurmak gerçekten güzel miydi?
İyi miydi? Ne işe yarar hayal kurmak?
Evet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir insanın hedefleri olmalı mutlaka ve ardı sıra gitmeli bu hedefleri peşinden.
Ödün vermeli[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] taviz vermeli gerekirse ama hayal çok daha başka bir şey.
*Öksürük şurubu gibi bir şey aslında bu düşler ülkesi.
Ruhumuzdaki bu iltihabı sökmemiz için öksürmemiz gerekiyor.
Bunca agresiflik[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bunca öfke[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bunca yüksek sesle konuşma isteğimiz
işte bu ömre yerleşen hastalığı sökmek için öksürmemizdir.
Ve bizler ruhumuzdaki bu kötücül çiçeklerin üstüne gitmek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] onları bulup -birazcık da ellerimizi kanatarak- bulundukları yerlerinden sökmek yerine[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] onlardan uzaklaşmaya çalışıyoruz.
Kaçıyoruz yani içimizdeki ve çevremizdeki dikenli yaban otlarından.
“Ve bu dikenli yaban otlarına[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kötücül çiçeklere
bizim kendimizi en uzak hissettiğimiz yer
aslında kurduğumuz hayallerdir.”
Hayal kurmak bu yüzden güzel değil mi Aslı?
İşte bu yüzden sarılıyoruz hayallere.
Tedavi amacı olmayan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hiçbir yaramızı iyileştirmeyen[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sadece geçici bir huzur[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] geçici bir mutluluk için düşler kuruyoruz.
Senin de dediğin gibi kirletmediğimiz bir tek gökyüzünün maviliği kaldı. (Hoş onu bile kirlettik ya!)
Artık o huzur maviliğine masum[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] saf ve beklentisiz bir ifadeyle bakıp[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hayaller kurmak saçma olacak. Ne kadar sert ve gerçek olsa da[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] incinmemeye çalışalım;
Artık sevgi için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] aşk için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dost için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] insanca duygular için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] inançlarımız ve beklentilerimiz için
hayal kurmak yetersiz kalacak.

Bu kutsal dediğim imgelerimizi sarıp sarmalayan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tehlikeli zamandan kurtarabilmek
ve tekrar özgür bırakabilmek için insanlığımızı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
artık hayal kurmaya bir son verelim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Artık kaçmak yerine biraz savaşalım derim…
Ve Mercan Dede bitirir müziğini.

Hayal Etmek Güzel Miydi Gerçekten
1 sayfadaki 1 sayfası