hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

Cinnet getiren annenin cezai ehliyeti yok

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
Cinnet getiren annenin cezai ehliyeti yok 2duy3hj

Cinnet getiren annenin cezai ehliyeti yok Empty
MesajKonu: Cinnet getiren annenin cezai ehliyeti yok   Cinnet getiren annenin cezai ehliyeti yok EmptyÇarş. Mart 10, 2010 1:06 pm

İZMİR'de[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
kendisini aldattığından şüphelendiği kocasını cezalandırmak için cinnet
getirip 3 aylık oğlu Mete Kaya'yı uyurken boğarak öldüren[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
kızı 4 yaşındaki Sümeyra'yı da bıçakla yaraladığı gerekçesiyle hakkında
ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan
22 yaşındaki Sündüz Kaya'ya ‘cezai ehliyeti' bulunmadığı raporu verildi.

Kaya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] olaydan sonraki ifadesinde oğlunu boğduktan sonra kızını da öldürmek için kömürlüğe götürdüğünü[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 2 kez bıçağı saplamak istemesine rağmen bunu yapamadığını anlatmıştı.

Olay[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] geçen yılın mayıs ayında Yamanlar Semti 7020/1 Sokak 4 numaradaki evde meydana geldi. İnşaat işçisi Arslan Kaya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bugün saat 06.30 sıralarında uyurken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 4 yaşındaki kızı Sümeyra'nın haykırışlarıyla yatağından fırladı. Sesin geldiği kömürlüğe giden baba Arslan Kaya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kızını kanlar içinde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 5 yıllık eşi Sündüz Kaya'yı da şok geçirirken buldu. Ne olduğunu anlamaya çalışan baba Kaya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] eşini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kendisine gelmesi için tokatladı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kızının da göğsündeki çiziklerine ilk müdahaleyi yaptı. Panik halinde tekrar evine dönen Arslan Kaya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] eşini bulamazken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu kez de[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 3 aylık oğlu Mete'nin cansız yattığını farketti.

Arslan Kaya'nın olayı bildirmesi üzerine harekete geçen polis[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sündüz Kaya'yı sokak aralarında yürürken yakaladı. Evde inceleme yapan ekipler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] talihsiz Mete'nin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
uyurken annesi tarafından ilk olarak tülbentle boynunun sıkıldığı
ardından da ağzının battaniyeyle kapatılıp boğularak öldürüldüğünü
belirledi. Evde ayrıca Sündüz Kaya'nın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] “Ben delirdim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
ben yaptım. Kimse sorumlu değildir” diye yazdığı not bulundu. Eşinin
kendisini aldattığı gerekçesiyle olayı gerçekleştirdiği öne sürülen
Sündüz Kaya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yakalandıktan sonra sevk edildiği mahkemede şöyle dedi:

“Oğluma hamileyken eşimin beni aldattığından şüpheleniyordum. O
doğduktan sonra bu şüphelerim arttı. İçimi kemiren bu şüpheyle
kendimden geçtim. Oğlumun yüzüne tülbent örttükten sonra battaniyeyle
boğarak öldürdüm. Daha sonra kızımı da uyandırıp kömürlüğe götürdüm.
Orada elimdeki bıçakla iki kez kızıma vurdum. Ama bıçak kızıma
saplanmadı. Amacım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] onu da öldürdükten sonra kendi canıma kıymaktı.

CEZAİ EHLİYETİ YOKTUR RAPORU GELDİ

İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bebeğini öldürüp kızını da yaralamak suçundan tutuklu yargılanan Sündüz Kaya hakkında[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Duruşmalar sırasında ifadesindeki iddialarını yineleyen Sündüz Kaya'nın
cezai ehliyetinin olup olmadığının belirlenmesi için Manisa Ruh Sağlığı
ve Hastalıkları Hastanesi'ne gönderildi. Hastanedeki tetkiklerin
ardından hazırlanan raporda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sündüz Kaya'nın cezai ehliyetinin bulunmadığına karar verildiği açıklandı. Mahkeme heyeti davayı erteledi.

Cinnet getiren annenin cezai ehliyeti yok
1 sayfadaki 1 sayfası