hukuk.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hukuk,hukuki,adliye,dava,müvekkil,hukuk haberleri,avukat,savcı,hakim,forum

AramaLatest imagesAnasayfaKayıt OlGiriş yap

İsmi 'Cihad' diye tedavi edilmedi

YazarMesaj
Jensen
Hukuk Forum
Jensen

Giriş Tarihi : 30/03/09
Yer : İstanbul
Rep Puanı : 14472
Rep Gücü : 6503
İsmi 'Cihad' diye tedavi edilmedi 2duy3hj

İsmi 'Cihad' diye tedavi edilmedi Empty
MesajKonu: İsmi 'Cihad' diye tedavi edilmedi   İsmi 'Cihad' diye tedavi edilmedi EmptyC.tesi Şub. 06, 2010 6:04 pm

Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti'ndeki Donaueschingen kasabasında yaşayan Cihad Çelik adlı 16 yaşındaki Türk genci[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adı nedeniyle tedavi edilmedi. Çelik[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 2.5 yıldır gittiği diş ve çene ortopedisi muayenehanesinden[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] doktorunun yerine bakan başka doktor tarafından[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] "Bu isim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
İslamcı olmayan tüm insanlara karşı savaş ilanı" denilerek geri
çevrildi. "Cihad" isminin Türkiye'de yaygın bir isim olduğunu anlatan
genç[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] doktoru ikna edemedi ve tedavi olmadan muayenehaneden çıktı. Cihad'ın durumu anlattığı baba Azmi Çelik[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] doktoru arayıp oğlunu neden muayene etmediğini sordu. Olayın yerel basına yansıması üzerine kadın doktor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] babanın kendisini tehdit ettiğini iddia ederken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] "İsmi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] savaş anlamında koymadıysanız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sizden özür diliyorum. Ve oğlunuza yeni bir randevu veriyorum" dediğini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ancak babanın özrü kabul etmediğini anlattı. Doktor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] "Geriye dönük baktığımda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çocuğu tedavi etmediğim için üzgünüm. Sonuçta[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ailesinin koyduğu isimden çocuk sorumlu değil" diye konuştu. Eyalet Doktorlar Birliği sözcüsü ise[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hukuki olarak hiçbir doktorun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] acil bir durum olmadığı sürece[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir hastaya bakmak zorunda olmadığını açıklarken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] "Ancak hastanın geri çevrilmesinin nedeninin ön isminin olması sıradışı" dedi. Türk düşmanı olmadığını belirten doktor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
2 Şubat'ta yaşananları şöyle anlattı: "İsim bana itici geldi. Ama
gerçekten de ismin 'Kutsal Savaş' anlamına gelip gelmediğine emin olmak
istedim. Bekleme salonunda oturan çocuğun yanına gittim ve adının
anlamını sordum. O da bana 'Kutsal Savaş' deyince[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tedavi etmeyi reddettim. Ben bunu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Müslüman olmayan herkese karşı bir savaş ilanı olarak gördüm. Şiddete eğilimli insanlarla işim olsun istemem."

İsmi 'Cihad' diye tedavi edilmedi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sen çocuğuna bu ismi koyar mıydın?
» Dünyanın ismi en zor söylenen gölü
» Son Harften Futbolcu İsmi Yazalım
» İsveç'deki Bir Mezarlığın İsmi
» pc nızın başlat menusundekı ısmı değiştirmek